Spotkanie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego
➡️ W Krynicy-Zdroju odbyło się posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego. Na zaproszenie przewodniczącego Zarządu w spotkaniu uczestniczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita. Obecny był także doradca wojewody Krzysztof Durek.
➡️ W 2021 roku przypada 40. rocznica podjęcia próby utworzenia związku policjantów w województwie małopolskim. Ta rocznica zgromadziła kombatantów, którzy w 1981 roku uczestniczyli w próbach uformowania związku. Posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa małopolskiego było również okazją do podsumowania najważniejszych wyzwań, które stoją obecnie przez Polską Policją.
➡️ Podczas spotkania wojewoda małopolski Łukasz Kmita otrzymał odznaczenie z okazji XXX - lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.
? Służba w Policji to bardzo odpowiedzialne i wymagające zajęcie, ale dzięki Waszemu oddaniu i zaangażowaniu Małopolanie czują się bezpieczni. Od ponad roku borykamy się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Ta niecodzienna sytuacja spowodowała nałożenie na Policję dodatkowych zadań, z których funkcjonariusze doskonale się wywiązują – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita??
_______