O NCK w pigułce

Nowohuckie Centrum Kultury, obecne na kulturalnej mapie Krakowa od 1983 roku, swoją ofertę programową kieruje do mieszkańców Krakowa reprezentującej każdą grupą wiekową – od przedszkolaków po seniorów. Jednocześnie – realizujących swoją misję – stawia sobie za cel przygotowanie i angażowanie społeczeństwa do aktywnego odbioru kultury w szerokim tego pojęcia znaczeniu, również poprzez współtworzenie jej wartości.

W ramach Centrum działa m.in. Zespół Góralski HAMERNIK, Dziecięcy Zespół Góralski MALI HAMERNICY, Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA, Grupa Wokół Centrum, Teatr Ab Intra, a także kilkanaście innych zespołów, reprezentujących szeroki wachlarz aktywności tanecznych i artystycznych.

NCK dysponuje jedną z największych w Krakowie scen teatralnych, na której gości najlepsze oraz najbardziej znane w Polsce i na świecie spektakle teatralne, muzyczne, taneczne, baletowe oraz kabaretowe, które są adresowane do widzów każdej grupy wiekowej i prezentują różnorodne formy wyrazu scenicznego.

NCK jest także producentem cyklicznych imprez o charakterze festiwalowym, które zagościły na dobre w kalendarzu imprez kulturalnych w Krakowie i niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród publiczności: Festiwal Teatrów dla Dzieci, BalletOFFFestival, Festiwal Tańca Współczesnego SPACER, Alternatywny Festiwal, a także Kombinat Kultury.

Instytucja prowadzi ponadto bogatą działalność wystawienniczą w kilku przestrzeniach ekspozycyjnych, znajdujących się na jej terenie, prezentując pracę wybitnych polskich artystów. Regularnie zmieniające się wystawy pozwalają na obcowanie ze sztuką w jej cudownej wielowymiarowości form i wielobarwności konwencji artystycznych. W październiku 2016 roku Centrum otworzyło pierwszą stałą Galerię Zdzisława Beksińskiego w Krakowie, w której prezentowanych jest 50 obrazów z tzw. okresu fantastycznego w twórczości artysty.

Dzięki swoim możliwościom lokalowym – sale taneczne, baletowe i konferencyjne, sala teatralna
z widownią dla sześciuset widzów, sala kameralna, pracownie tematyczne itp. Centrum jest również bardzo często gospodarzem zewnętrznych – krajowych i międzynarodowych – imprez: sympozjów, kongresów, targów i wystaw kolekcjonerskich.

W ciągu roku Nowohuckie Centrum Kultury odwiedza ponad pół miliona osób!

 

 Adres strony: https://nck.krakow.pl/

 

NA SKRÓTY

   Aktualne spektakle w NCK Kraków:   https://nck.krakow.pl/wydarzenia/wydarzenia-spektakle/

   Zapisy na zajęcia:                                  https://www.strefazajec.pl/company/NCK-id276.html

   Rezerwacja biletów:                              https://nck.krakow.pl/rezerwacja-biletow-2/

   Aktualności:                                            https://nck.krakow.pl/aktualnosci/

   Wydarzenia:                                            https://nck.krakow.pl/wydarzenia/

   Zajęcia:                                                    https://nck.krakow.pl/zajecia/

   Oferta:                                                     https://nck.krakow.pl/oferta/

   Kontakt:                                                  https://nck.krakow.pl/kontakt/